Żyrandol do skandynawskiej kuchni

Styl skandynawski należy do jednego z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych w ostatnim czasie. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest on piękny, naturalny oraz często nie wymaga dużych nakładów finansowych. Styl skandynawski doskonale sprawdzi się w kuchni. Na rynku dostępny jest szereg propozycji mebli oraz dodatków, które idealnie korespondują z ideą północnych mieszkańców Europy. Jakie elementy odgrywają szczególną rolę w stylu skandynawskim?

Obok mebli, dużą uwagę należy poświęcić dobrze dobranemu oświetleniu. Jego design powinien idealnie nawiązywać do skandynawskich założeń, a do tego powinno ono dawać wiele światła. Dobrym wyborem jest żyrandol umieszczony w centrum pomieszczenia. Jaki model sprawdzi się najlepiej oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Wyznaczniki stylu skandynawskiego

Styl skandynawski charakteryzuje się dużą prostotą, naturalnością oraz jasnymi kolorami. W skandynawskich wnętrzach zdecydowanie króluje biel oraz naturalne drewno. Również całkiem popularne jest dodawanie szklanych dodatków oraz duża ilość zieleni. Przestrzenie skandynawskie są również jasne i mimo dużej surowości – bardzo przytulne. Z tego właśnie powodu kuchnie w stylu skandynawskim wymagają jasnego oświetlenia, które rzuci równomierne światło na całe pomieszczenie. Jeśli chciałbyś wizualnie sprawdzić, jak wygląda styl skandynawski, zajrzyj tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/kuchnia-i-jadalnia to kopalnia inspiracji oraz przykłady niebanalnych mebli oraz elementów do kuchni, obok których nie można przejść obojętnie.

Jaki żyrandol do skandynawskiej kuchni?

Wiemy już, że potrzebujemy elementu, który rzuci mocne, jasne światło na całą kuchnię. Teraz pora zastanowić się nad jego designem. Nawiązując do wcześniej wspomnianych zasad należy postawić na prosty żyrandol w całości wykonany ze szkła, bądź ozdobiony przy pomocy drewna. W stylu skandynawskim dobrze sprawdzą się proste wiszące lampy bądź plafony umieszczone tuż pod sufitem. Przede wszystkim pamiętaj o wyborze odpowiedniej żarówki, która da wiele światła.

Author: trendy17.pl