6 wskazówek dotyczących koszenia trawnika.

Trzeba przyznać, że regularne koszenie sprawia, że trawnik jest bardziej zielony i gęsty, ale musi być wykonywane prawidłowo. Przedstawiamy 6 wskazówek, jak prawidłowo kosić trawnik i uczynić go piękniejszym.

Wybierz właściwą kosiarkę.

Kosiarki pchane, akumulatorowe, do obszarów o powierzchni 500, 1000… 2500 m2, samojezdne, z koszem na trawę, wyrzutem bocznym, robotem… Istnieje ogromna różnorodność kosiarek do trawy.

Skosić trawnik po raz pierwszy na wiosnę.

Dokładna data różni się w zależności od pogody i regionu. Nie czekaj jednak, aż trawa będzie zbyt wysoka, aby rozpocząć koszenie.

Regularnie kosić trawnik.

Trawnik należy kosić raz w tygodniu na wiosnę, co dwa tygodnie w lecie i raz jeszcze jesienią. Nie rób nic w zimie, chyba że ta pora roku jest naprawdę łagodna.

Wybierz zorganizowany schemat koszenia.

Na początek obejdź drzewa, rabaty kwiatowe i ścieżki. Następnie postępować w równoległych pasach, które lekko zachodzą na siebie. Jeśli trawnik jest nachylony, kosić należy od góry do dołu lub od dołu do góry, aby zapobiec przewróceniu się urządzenia. Nie wahaj się kosić trawnika w pobliżu domu dość krótko, a resztę ogrodu utrzymywać wyżej, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd. W tym celu kosiarką należy wykosić niewielkie ścieżki, aby ułatwić sobie poruszanie się. Jest to tzw. koszenie zróżnicowane i sprzyja rozwojowi bioróżnorodności.

Nie zostawiaj skoszonej trawy na ziemi.

Zbierz skoszoną trawę, aby nie zadusiła trawnika, który pokrywa. Należy jednak pamiętać, że kosiarki mulczujące rozdrabniają trawę i pozostawiają ją na ziemi: w miarę rozkładu dostarcza ona glebie składników odżywczych, jak naturalny nawóz.

Idealny wymiar.

Nie przycinaj trawy na krótko, aby była silna! Jeśli jest cienki, zachowaj 3 cm wysokości, jeśli nie, zachowaj 5 do 7 cm. W okresie letnim zaleca się jednak pozostawienie większej wysokości, aby chronić trawę przed zagrożeniami związanymi z ekstremalnymi upałami. A gdy zbliża się zima, zrób coś odwrotnego, aby nie narażać go na choroby i wilgoć.

Kategoria: dom, ogród.

Author: trendy17.pl