Wisząca szafka pod telewizor

W domowym salonie bardzo często stawiamy na aranżację dedykowanego kącika do oglądania telewizji. Z jednej strony znajduje się przestrzeń wypoczynkowa z meblami takimi jak kanapy, fotele lub narożnik. Z drugiej strony musi znaleźć się telewizor, a pomocna w jego ulokowaniu może być szafka pod telewizor i inny sprzęt RTV. Obecnie bardzo często telewizor umieszczony jest również na ścianie na specjalnych szynach, jednak nawet w takim wypadku warto postawić na szafkę, która przyda się pod kątem ustawienia na niej konsoli, sprzętu DVD lub też dodatkowych dekoracji.

Klasycznym rozwiązaniem jest stojąca szafka RTV, ale od kilku lat popularność zyskują jej alternatywy. Bardzo ciekawym i estetycznym meblem jest wisząca szafka pod telewizor. Może to być indywidualny mebel lub część większego zestawu, na przykład w meblościance. Szafki takie doskonale sprawdzają się w nowoczesnych i eleganckich wnętrzach, gdzie zaskakują swoją estetyką oraz wpływają na stworzenie unikalnego charakteru salonu. Jeżeli chcemy mieć telewizor w sypialni, to tam również można skorzystać z takiej szafki.

Dlaczego warto pomyśleć o meblu wiszącym?

Przede wszystkim mebel ten jest bardzo prosty w pielęgnacji. Szafka taka wisi na niewielkiej wysokości, więc będzie też bardzo prosta w użytkowaniu również przez osoby starsze i dzieci. Kilka lub kilkanaście centymetrów wolnej przestrzeni pomiędzy spodem szafki oraz podłogą to również duże ułatwienie w trakcie codziennych porządków. W takich sytuacjach bez trudu wjedziemy odkurzaczem pod szafkę oraz zmywamy podłogę mopem. W przypadku tradycyjnych mebli, dużo trudniej jest zadbać o czystość tej przestrzeni, ponieważ każdorazowo musielibyśmy odstawiać mebel lub nawet odłączać sprzęt.

Nowoczesne szafki wiszące pod telewizor wykonane są w bardzo różnych stylach. Przede wszystkim sprawdzają się dobrze w nowoczesnych i estetycznych wnętrzach. Popularne modele to te, które wykończono na wysoki połysk, na przykład w kolorze białym lub czarnym. Fani drewna na pewno zwrócą uwagę na szafki w kolorze naturalnego drewna. Na rynku możemy wybierać spośród bardzo kreatywnych kształtów i różnych funkcjonalności szafek. Niektóre będą miały więcej szuflad, a jeszcze w innych będzie więcej półek. Zakres tych elementów dobierzmy do swoich potrzeb, dzięki czemu kupimy mebel, który stylistycznie i praktycznie będzie idealnie skrojony na naszą miarę.

Kategoria: dom.

Author: trendy17.pl