Dezynsekcja

Dezynsekcja, czyli walka ze szkodnikami, to działania odkażające, w wyniku których zwalczane zostają owady, uznawane przez ludzi za szkodniki. Dzięki pracom dezynsekcyjnym możemy pozbyć się szkodników takich jak prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybiki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary i inne. Usuwać możemy także gniazda os i szerszeni, zagrażające domostwom człowieka i jego zwierzętom. Usługa dezynsekcji może być przeprowadzona w domach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej, w zakładach pracy i na otwartych terenach, gdzie wykryto zagrożenie. Wykorzystywane w tym celu są specjalne środki fizyczne, chemiczne i biologiczne.

Dezynsekcja prusaków, likwidacja karaluchów, dezynsekcja pluskiew domowych, dezynsekcja mrówek nie jest łatwym zadaniem. Jako doświadczona i profesjonalna firma zajmujemy się dezynsekcją, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo domowników i zwierząt przebywających w pobliżu.

ZAGROŻENIA

Przebywanie lub mieszkanie w miejscu, gdzie występują m.in prusaki, karaluchy, pluskwy, osy, szerszenie, rybiki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary jest nie tylko niekomfortowe dla człowieka, ale również niebezpieczne dla zdrowia i niehigienicznie. Szkodniki mogą zamieszkać w naszych szafkach kuchennych, spiżarniach, w ubraniach, w materacu, na którym śpimy.

Owady i pasożyty, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia to:

  • Pchła – pchłę do naszego domu mogą przynieść zwierzęta domowe. Żerują na skórze swojego żywiciela i dziennie mogą wypić 20 razy więcej krwi, niż same ważą. Rozmnażają się bardzo szybko i ukrywają się w ciemnych miejscach domu lub w legowiskach zwierząt. Poprzez ugryzienie mogą na człowieka przenieść szereg odzwierzęcych chorób, jak dżuma, tyfus szczurzy, tasiemiec, czy tularemia.
  • Wszy- ich występowanie masowo zdarza się na populacjach ludzkich i zwierząt hodowlanych. Skutkiem jej bytowania na ciele nosiciela może być reakcja alergiczna, choroba pasożytnicza i przenoszenie organizmów chorobotwórczych, co dalej może przerodzić się we wtórne zakażenia bakteryjne lub grzybicze.
  • Karaluch- te wszystkożerne owady lubują się w domostwach ludzkich. W dzień chowają się w swoich gniazdach, w ciemnych miejscach. Wychodzą, gdy robi się ciemno i jedzą wszystko, co spotkają na swojej drodze, pozostawiając po sobie groźne zarazki. Owad ten może przeżyć zamrożony lub symulować śmierć, by po uniknięciu zagrożenia, schować się i poczekać do następnego żerowania. W wyniku jego obecności możemy nabawić się gruźlicy, rotawirusa, grypy i cholery.
  • Prusak- lubią ciepłe i wilgotne pomieszczenia, dlatego często można je spotkać w naszych łazienkach i kuchniach. Chowają się we wszelkich szczelinach i wychodzą tylko by zjeść. Często występują w pomieszczeniach zanieczyszczonych i nieużywanych, gdzie będą mogły bez problemu mieszkać. Ten gatunek karaczana zostawia za sobą bakterie, pleśń i odchody, zanieczyszczając tym nasze pożywienie. Przenoszą choroby takie jak cholera, gruźlica i trąd. Przenoszą również pasożyty i przebywanie wśród nich może wywołać biegunkę.
  • Pluskwa domowa- owad zwany inaczej pluskwą łóżkową, żywi się krwią ludzi i zwierząt. Mieszka w materacach, w tapicerce, pod tapetą, podłogą, czy w szczelinach mebli. Żeruje tylko nocą, kąsając odsłonięte części ciała człowieka. Ugryzienia nie czuć, bo podczas ugryzienia wpuszcza substancję przeciwbólową. Po 24-48 godzinach na skórze pojawia się reakcja w postaci swędzących zmian skórnych, a po pewnym czasie zmienia się w swędzące bąble pęcherzykowe.

Do zwalczenia tych i innych szkodników, możesz skorzystać z dezynsekcja .

DEZYNFEKCJI- PROFESJONALNA REALIZACJA

Pozbycie się szkodników nie jest proste, ponieważ te małe stworzenia mogą skutecznie schować się i uciec, by wrócić za kilka dni. Niektóre z nich są już tak popularne, że uodporniły się na przeprowadzane domowe metody. Oprócz utrzymywania porządku i higieny w naszych domach, w sytuacji, kiedy chcemy odświeżyć swoje pomieszczenia, możemy zdecydować się na profesjonalne usługi dezynfekcyjne, jak dezynfekcja prusaków, likwidacja karaluchów.

Zastosowanie sprawdzonych i przetestowanych produktów jest gwarancją, że szkodników pozbędziemy się bezpiecznie, nie zagrażając Tobie, zwierzętom domowym i innym gatunkom, które nie są szkodliwe a także otaczającemu was środowisku.

Doświadczony zespół zajmuje się profesjonalną dezynsekcją również w .

Istnieje kilka metod dezynsekcji, które dobierane są indywidualnie pod występujące szkodniki, w sposób niezagrażający otoczeniu.

Dezynsekcja metodą klasyczną– najczęściej stosowana i najstarsza metoda pozbywania się owadów. Przeprowadzana jest opryskowo, za pomocą opryskiwacza, z którego rozpylana jest trucizna wyrzucana z urządzenia pod ciśnieniem. Za pomocą lancy, czyli rurki należy skierować substancję w miejsce występowania owadów. Występująca w mieszance woda po pewnym czasie wyparowuje, a na powierzchni pozostaje trucizna. Metoda jest najczęściej stosowana ze względu na swoje efekty i niską cenę. Dzięki niej możemy sprawnie przeprowadzić usługi dezynsekcji, a wśród nich dezynsekcja karaluchów , dezynsekcja prusaków , dezynsekcja mrówek . Decydując się na takie działanie, warto skorzystać ze specjalistycznych usług, ponieważ w ten sposób możemy zwiększyć szansę na lepszy efekt. Należy wówczas schować wszystkie rzeczy używane przez dzieci czy zwierzęta. Działa szybko, jest bezwonna i tania.

Dezynsekcja metodą zamgławiania– do przeprowadzenia tej metody używane jest urządzenie zwane zamgławiaczem, z którego wydobywa się mgła o temperaturze 70 stopni Celsjusza. Mgła podczas ochłodzenia się, skrapla się, pozostawiając po sobie truciznę. Wynika ona w szczeliny, gdzie bytują prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybiki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary i inne. Dzięki temu, że cząsteczki mgły są małych rozmiarów i są lekkie, dłużej utrzymują się w środowisku występowania szkodników, przez co te dłużej je wdychają. Mgła dociera w najbardziej odległe miejsca, a jej rozpylanie trwa krócej niż metoda opryskowa. Przed jego przeprowadzeniem należy schować wszystkie przedmioty, z którymi ludzie i zwierzęta mają bezpośredni kontakt, a następnie wywietrzyć pomieszczenie. Ta metoda służy do przeprowadzania: dezynsekcja prusaków , dezynsekcja karaluchów , dezynsekcja mrówek , dezynsekcja pluskiew domowych , dezynsekcja rybików domowych , dezynsekcja obrzeżków gołębich .

Dezynsekcja żelowa– metoda, w której wykorzystuje się żel, działa poprzez imitowanie substancji pokarmowych, które wabią owady. Środki trujące nie są wyczuwalne przez owady, więc owady jedzą go, a następnie przenoszą do gniazd jako pożywienie dla reszty stada. Ten sposób daje nam możliwość większego rozproszenia, a substancje trujące zawarte w żelu nie są trujące dla człowieka. Nie trzeba więc po wszystkim wietrzyć pomieszczeń, w których zostaje przeprowadzona dezynsekcja mrówek, dezynsekcja karaluchów i dezynsekcja prusaków. dezynsekcja karaluchów , dezynsekcja prusaków , dezynsekcja mrówek , dezynsekcja pluskiew domowych , dezynsekcja obrzeżków gołębich . Metoda ta nie działa od razu. Na jej efekty trzeba poczekać od 2 do 14 dni, a ponieważ działa tylko na szkodniki, które żel zjedzą, nie działa na jajeczka i larwy. I te zostaną zwalczone, ponieważ wkrótce po urodzeniu zjedzą trujący żel.

Dezynsekcja metodą gazowania w pomieszczeniu– zwana inaczej fumigacją, gazem lub gazowaniem metoda, w której zastosowane związki chemiczne tworzą lotne związki, opary. Podczas działania tych substancji owadobójczych, należy bezwzględnie opuścić pomieszczenia i pozostawić je zamknięte przez 12 do 48 godzin, ponieważ dostaje się do organizmu insektów poprzez drogi oddechowe, może zaszkodzić również człowiekowi. Owad umiera w ciągu 48 godzin. Metoda ta jest stosowana w przypadku konieczności przeprowadzenia dezynsekcji dużych pomieszczeń, których nie zamieszkują ludzie. Zadziała na: dezynsekcja os , dezynsekcja szerszeni , dezynsekcja pcheł , dezynsekcja wszy , dezynsekcja much , dezynsekcja komarów .

Warto wiedzieć, że zabiegi te mogą być wykonywane razem w celu skuteczniejszego pozbycia się szkodników. Ważne są również wykorzystywane i sprawdzone preparaty, a także doświadczenie firmy przeprowadzającej dezynfekcję. Wśród usług, jakie oferujemy, znajdują się:

Dezynsekcja prusaków

Dezynsekcja karaluchów

Dezynsekcja pluskiew domowych

Dezynsekcja obrzeżków gołębich

Dezynsekcja mrówek moli

Dezynsekcja pcheł

Dezynsekcja rybików

Dezynsekcja os

Dezynsekcja szerszeni

EFEKTY

Znając metody dezynsekcji, możemy wyobrazić sobie, jak przebiega sam jej proces. Jej czas uzależniony jest od rodzaju i ilości szkodników. Zazwyczaj trwa od 20 do 60 minut.

Doświadczony pracownik przeprowadzi ją bezpiecznie, zaczynając od ocenienia, gdzie owadów występuje najwięcej. Odsunie meble i sprzęty domowe. Przed jego wizytą, warto z pomieszczenia usunąć produkty żywieniowe, miski dla zwierząt i ich zabawki, jeśli posiadamy akwarium, je również trzeba zabezpieczyć, na przykład folią. Nie zabieraj jednak kocy, pościeli, legowisk zwierząt, gdyż tam również mogą ukrywać się prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybiki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary. Ze ścian należy ściągnąć zegary, obrazy. Warto rozłożyć łóżka, a pościele wyprać w temperaturze 60%. To samo z innymi materiałowymi rzeczami jak poduszki ozdobne czy zabawki dziecięce.

Przeprowadzając dezynsekcję, stawiamy na bezpieczeństwo ludzi i zwierząt, korzystających z pomieszczeń, które będą oczyszczane. Należy zastosować niezbędne środki ostrożności i nie uczestniczyć w zabiegu, a następnie dokładnie wywietrzyć pomieszczenia.

Działamy w , więc możesz liczyć na naszą fachową ocenę sytuacji i porady, jak postępować po dezynsekcji.

W i okolicach przeprowadzamy również usługę jak dezynsekcja os i dezynsekcja szerszeni, zabezpieczając Twój dom przed niekontrolowanym i inwazyjnym rozrostem tych niebezpiecznych, szczególnie dla dzieci owadów.

Pchły przemieszczają się na zwierzętach. Te skoczne owady są niebezpieczne tak samo dla człowieka, jak i dla Twoich zwierząt domowych. Warto psy i koty zabezpieczać na przykład obrożami przeciw pchłom lub dodatkowo zamówić usługę dezynsekcja pcheł .

Nasze metody poparte są doświadczeniem, a wszystkie usługi wykonywane w i okolice przeprowadzane są w sposób bezpieczny i dokumentowany zgodnie z systemem HACCP.

Jeśli mieszkasz w , możesz zadzwonić i dowiedzieć się więcej o efektach zwalczania szkodników i sposobach, w jakich działamy.

DYSKRECJA

Rozumiemy, że możesz nie chcieć, aby wszyscy wiedzieli, że w Twoim domu są szkodniki. Od lat działamy w tej branży, dlatego w pełni uszanujemy Twoją decyzję i dezynsekcję przeprowadzimy w sposób dyskretny i nierzucający się w oczy.

W przypadku niektórych szkodników warto porozmawiać z sąsiadami, bo jeśli mieszkamy w bloku, skuteczniejsze mogłoby się okazać przeprowadzenie dezynsekcji we wszystkich mieszkaniach, w których występują, jeśli oczywiście problem dotyczy całego bloku.

Nie musisz się obawiać, że w sąsiedzi dowiedzą się o Twoim problemie. Oczywiście warto zdawać sobie sprawę, że występowanie zwierząt jak prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybiki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary i inne, nie zawsze musi być związane z brudem i bałaganem. Dezynsekcja często jest wykonywana w mieszkaniach po osobie zmarłej lub w miejscu, gdzie zdechło jakieś zwierze. Daje to możliwość gruntownego oczyszczenia mieszkania i zabezpieczenia go przed kolejnymi szkodliwymi owadami oraz pasożytami.

KONTAKT

Nasza firma specjalizuje się w dezynsekcji. Korzystamy z produktów renomowanych marek i najlepszego sprzętu, który pozwala na skutecznie pozbycie się insektów.

Jeśli zauważyłeś w swoim otoczeniu prusaki, karaluchy, pluskwy, mrówki, osy, szerszenie, rybiki cukrowe, pchły, wszy, muchy, komary i inne, zadzwoń do nas, a my chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości.

Zobacz cennik dezynsekcji

Działamy na terenie . Współpracując z nami, zyskujesz szybką i fachową pomoc w pozbyciu się szkodników.

Author: trendy17.pl