Płytkarz

Szukasz firmy w oraz okolicach, która wykona usługę układania płytek? Nasza firma oferuje taką usługę jak: zakładanie płytek różnego rodzaju, którą wykonuje doświadczony płytkarz . Jesteśmy dla Państwa dostępni w i okolicach. Świadczymy profesjonalne usługi wykończeniowe wnętrz, związane z montażem płytek dla klientów indywidualnych, firm, placówek oświatowych i publicznych.

OFERTA

Oferujemy profesjonalne usługi układania płytek różnego rodzaju wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Zajmujemy się kompleksowym wykończeniem wnętrz związane z powierzchniami ceramicznymi. Nasz płytkarz realizuje zadania tak, aby zleceniodawca jak najmniej absorbował wykonawcę. Staramy się tak wykonywać zlecenia, aby Klient nie martwił się o wykonanie montażu, lecz spokojnie powierzył to zadanie doświadczonym fachowcom.

Staramy się podołać wszystkim wyzwaniom, które zleci nam Klient. Chcemy urzeczywistniać nietypowe zlecenia, które są indywidualną wizją na wystrój wnętrz za pomocą płytek. To Państwo Tworzą pomysł, a nasza ekipa doświadczonych fachowców stara się temu podołać. Nasz płytkarz sprostał już niejednemu wyzwaniu związanemu z położeniem płytek, dlatego nie boimy się wyzwań!

ETAPY UKŁADANIA PŁYTEK

Niegdyś płytki i kafelki były wybierane tylko do wykładania łazienek, lecz te czasy już dawno odeszły w niepamięć. Wielu wybiera je również do kuchni, salony, a nawet sypialni. Nie istnieją ograniczenia w ich zastosowaniu, nawet jeśli chodzi o powierzchnie pionowe lub poziome. Pamiętajmy, że płytki lub kafelki to wykończenie wnętrz, które kładziemy zazwyczaj na lata, trudno je zmienić i usunąć, a błędy powstałe podczas montażu są widoczne i niezmienne bez demontażu. Dobry płytkarz to gwarancja jakości i profesjonalnego podejścia do zlecenia.

Prawidłowo ułożone płytki na wybranej przez klienta powierzchni będą służyły mu przez lata. Nasz płytkarz zajmie się realizacją, lecz do jej wykonania potrzebne są niezbędne narzędzia, materiały, które posłużą do wykonania zlecenia. Proces układania płytek ma swoje etapy, które muszą następować po sobie w określonej kolejności.

Przygotowanie podłoża

Na samym początku należy przygotować podłoże do tego, aby położenie płytek odbywało się na czystym i prostym podłożu.

Położenie środka gruntującego

Za pomocą wałka malarskiego lub miękkiego pędzla nakładamy na daną powierzchnię środek gruntujący. Dzięki jego zastosowaniu podłoże na które będą kładzione płytki zostanie wzmocnione, a chłonność wyrównana. Taki preparat łączy żywicą, luźno lub słabo związane fragmenty podłoża. Polepsza on również przyczepność zapraw, które będą nakładane późniejszych etapach.

Hydroizolacja

Ten etap służy do zabezpieczenia przed wodą powierzchni narażonych na jej działanie. Zazwyczaj stosowana jest w pomieszczeniach, gdzie na powierzchniach płytek może gromadzić się woda m.in. w toalecie. Płytkarz będzie w stanie doradzić czy na danej powierzchni powinno zastosować się dany środek.

Przygotowanie płytek

Doświadczony płytkarz na samym początku współpracy z Klientem powinien przeprowadzić szczegółowa analizę projektu przez nich przygotować. Musi mieć wizję i zamysł jak podejść do zlecenia, aby zleceniodawca był w pełni zadowolony z wykonania. Stąd też fachowcy przygotowują sobie plan rozkładu płytek, aby wizualizować ich położenie na powierzchni.

Przycinanie płytek

Ważnym etapem podczas montażu płytek jest ich przycinanie za pomocą przecinarki do glazury. Jest to ręczne urządzenie, które umożliwia w precyzyjny sposób przyciąć płytę. Takie urządzenia wyposażone są w specjalne elementy, dzięki którym możemy nadać kąt i określić dokładne parametry. Płytkarz musi uzbroić się w cierpliwość i z ogromną precyzja co do mm zacząć etap przycinania.

Wyznaczenie poziomu

Do wyznaczania poziomu płytek służy poziomica, dzięki której bez problemu w szybki sposób można podejrzeć górna linię montowanych płytek. Na bieżąco warto sprawdzać czy znajdują się one na jednej płaszczyźnie.

Klejenie płytek

Do tego etapu potrzebne jest odpowiednie przygotowanie środków przeznaczonych do przytwierdzania kafelków lub płytek. Kleje i zaprawy są niezbędne, a ich wybór musi zostać odpowiednio dostosowany do płytek, miejsca przeznaczenia i rodzaju wykończenia podłoża. Doświadczony płytkarz ma świadomość, że do układania płytek w łazience, przy podłogowym ogrzewaniu czy na innej powierzchni muszą zostać zakupione odpowiednie akcesoria.

Położenie krzyżaków

Krzyżaki to elementy dodatkowe, które są potrzebne w trakcie montażu płytek w celu zachowania odstępów między nimi. Ich rozmiar jest różny, dlatego warto dostosować to do swojej indywidualnej wizji. Płytkarz umieszcza je miedzy jedną, a druga płytką. Po utwardzeniu kleju, wszystkie krzyżaki zostają usunięte z szczelin.

Wykończenie listwami i profilami

Płytkarz bardzo często wykańcza płytki listwami, które mają na celu zabezpieczenie je przed uszkodzeniem. Jest to element niewidoczny, ponieważ zamontowany jest pod powierzchnią płytek. Profile zaś służą do wykończenia narożników. Ich celem jest estetyczne wykończenie powierzchni stycznych oraz zabezpieczenie przed uszczerbieniem.

Fugowanie

To etap kończący, który wykonuje się przy użyciu zaprawy zwanej fuga oraz specjalnego narzędzia (fugówka), który pomaga umieścić ja miedzy płytkami. Kolor i właściwości fugi mogą zostać dobrane ze względu na pomieszczenie i jego przystosowanie m.in na wilgoć, ścieralność.

DOŚWIADCZENIE

KONTAKT

Szukasz firmy w Twojej okolicy , która ułoży płytki w wskazany przez ciebie sposób? Chcesz, aby płytkarz dokonał montażu płytek w sposób rzetelny i estetyczny? Zastanawiasz się ile kosztuje zlecenie, które wykona płytkarz w Twoim mieszkaniu? Nie wiesz gdzie znajduje się kompetentna firma, która zajmie się wykończeniem Twojej łazienki lub kuchni?

Postaramy się odpowiedzieć Państwu na te i inne pytania, pod numerem telefonu

Author: trendy17.pl