Styl minimalistyczny w domu

Styl minimalistyczny staje się coraz bardziej popularny. Coraz częściej zaprzestajemy gromadzenia zbędnych rzeczy, chętniej odsprzedajemy lub oddajemy stare, nieużywane przedmioty oraz staramy się kupować produkty lepszej jakości. To właśnie dlatego bliższy naszym sercom stają się również minimalistyczne aranżacje pomieszczeń.

Charakterystyka stylu minimalistycznego

W pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu minimalistycznym nie znajdziemy niepotrzebnych akcesoriów, zbędnych ozdób i setek bibelotów. Meble są proste, geometryczne, pozbawione zdobień, ornamentów i mieszania faktur. Stosuje się prostą, schludną kolorystykę: głównie biel, jasne szarości, niektóre odcienie beżów. Dużą rolę ogrywa światło, które powinno dokładnie oświetlać i jeszcze bardziej powiększać optycznie pomieszczenie. Nie oznacza to jednak, że aranżacje w stylu minimalistycznym są całkowicie pozbawione charakteru i indywidualności. Możemy wykorzystać naścienne ozdoby, nowoczesne obrazy i fotografie, a nawet kolekcje pamiątek z podróży lub starych bibelotów rodzinnych, z którymi łączy nas sentyment. Ważne jest to, by zachować umiar, oraz uczynić wnętrze maksymalnie prostym, przestronnym i wygodnym.

Salon w stylu minimalistycznym

W minimalistycznych salonach możemy wykorzystać połączenie bieli z bardziej odważnymi, żywymi kolorami: głębokim granatem, butelkową zielenią lub intensywnym bordo. Nie należy jednak przesadzać z ilością kolorowych dodatków: warto wybrać jeden lub dwa dominujące kolory oraz odcień dodatkowy (np. inny kolor abażura lub tkaniny pokrywającej wypoczynek). Meble powinny być wysokiej jakości, drewniane, których odcień pasuje do kolorystyki ścian. Styl minimalistyczny w salonie sprawdzi się zarówno w przypadku dużych, jak i małych pomieszczeń. Jeśli jednak nasz salon ma bardzo małą powierzchnię, możemy dodatkowo optycznie powiększyć go wykorzystując kilka różnych, chłodnych źródeł światła oraz stosując prosty trick z powieszeniem dużych luster na ścianie, które sprawią wrażenie znacznego powiększenia przestrzeni.

 

Author: trendy17.pl