Jak wybrać odpowiedni odkurzacz

Dobrej jakości odkurzacz może sprawić, że sprzątanie stanie się prostsze, a może nawet przyjemne. Na rynku istnieje wiele typów i modeli odkurzaczy. Przed zakupem warto określić nasze oczekiwania, aby dokonać najlepszego wyboru.

Na rynku dostępne są odkurzacze: workowe, bezworkowe, z filtrem wodnym, piorące, pionowe oraz ręczne. Wybór spośród tak szerokiej oferty jest trudny. Dlatego warto zastanowić się na jego przeznaczeniem.
Najpopularniejszy typ odkurzacze workowe wyposażone są w papierowe lub płucienne worki do których zbiera się kurz i drobne zanieczyszczenia. Worki zapewniają większą higienę jednak generują dodatkowe koszty związane z zakupem worków. Jednak przy rzadkim odkurzaniu i niewielkiej powierzchni do sprzątania nie będzie to zbyt uciążliwe.
Odkurzacze bezworkowe wyposażone w pojemnik zbierający kurz wymaga częstego opróżniania i czyszczenia. Jednak nie generuje kosztów związanych z zakupem worków.
Odkurzacze z filtrem wodnym wyposażone są w zbiornik z wodą do którego zbierany jest kurz i drobne zanieczyszczenia. Zaletą tego odkurzacza jest fakt że cały kurz wpada do zbiornika z wodą dzięki temu nic się nie kurzy. Ponadto, nawet odkurzanie mokrej powierzchni nie uszkodzi silnika. Wadą jest pracochłonny proces czyszczenia do użyciu. Cały zbiornik, w którym gromadzi się brudna od kurzu woda wraz z filtrami trzeba oczyścić i wysuszyć. Taki odkurzacz nie sprawdza się przy częstym odkurzaniu.
Odkurzacze piorące są dość drogami urządzeniami ze względu na dodatkową funkcję piorocą dywany i tapicerki. Jednak w mieszkania ch, w których jest dużo dywanów taki zakup szybko się zwróci. Zwłaszcza, gdy dywany szybko się brudzą.

Odkurzacz pionowe występują w dwóch wariantach bezprzewodowej i przewodowej ze stacją dokująca. W obydwu przypadkach rączkę odkurzacza trzymamy w dłoni, a szczotka odkurza podłogę. Nie ciągniemy więc odkurzacza za sobą. Taki odkurzacz jest idealny przy odkurzaniu doraźnym np. dla rodzin z dziećmi czy właścicieli psów.
Odkurzacze ręczne to niewielkie urządzenia, które dotrą do każdego zakamarka w mieszkaniu lub aucie. Ze względu na mały rozmiar nie są jednak odpowiednie do sprzątania dużych powierzchni.
Wybierając odkurzacz warto mieć na uwadze jego przeznaczenie. Dzięki temu wybór spośród szerokiej oferty producentów odkurzaczy będzie łatwiejszy.

Artykuł powstał dzięki zabawkibig.pl

Author: trendy17.pl