Jak urządzić stylowy salon? 5 inspiracji

Salon jest pomieszczeniem w domu, w którym przyjmujemy gości i spędzamy czas z rodziną. Dlatego tak bardzo wielu osobom zależy, żeby był urządzony ze smakiem oraz wyczuciem. Szczególnie istotna jest aranżacja nowego wnętrza, które jeszcze nie zostało zapełnione dodatkami. W jaki sposób urządzić stylowy pokój dzienny? Sprawdź 5 naszych propozycji.

Nowoczesny salon — postaw na minimalizm

Wybierając, w jaki sposób urządzić salon, z pewnością przeglądasz liczne czasopisma związane z aranżacją wnętrz. Zastanawiasz się, co jest obecnie modne i jakie elementy wystroju trendują. Jeżeli chcesz postawić na nowoczesny pokój dzienny, zdecyduj się na minimalizm.

Ten styl jest znany i doceniany w architekturze od dłuższego czasu. Umożliwia zachowanie przestrzeni i ograniczenie bibelotów na półkach. Sprawia to, że niewiele potrzebujesz do osiągnięcia stylowego wnętrza. Wystarczy, że w salonie znajdzie się wygodna, duża kanapa, zabudowa przy telewizorze i stoliki. Jeden przy kanapie, drugi przy fotelu. Jeżeli pozbędziesz się zbędnych elementów dekoracyjnych, meble będą grały główną rolę, od razu rzucając się w oczy. W ten sposób pokój dzienny z pewnością zrobi wrażenie na wszystkich.

Aranżacja stylowego i przytulnego salonu

Jeżeli natomiast nie przepadasz za minimalizmem, a wolisz przytulne wnętrza, dopasuj dodatki do kolorystyki salonu. Nie wprowadzaj zbyt wielu barw. Zastosuj kontrast, żeby wybić jeden element pomieszczenia. Urządzając pokój dzienny w ten sposób, unikaj zbyt dużej ilości dodatków. Postaw na przytulne wnętrze, drewno i poduszki.

Postaraj się unikać niezwiązanych ze sobą ozdób, które zajmują miejsce na półkach. Lepiej wypełnij je ulubionymi książkami lub płytami z muzyką. Możesz postawić również na subtelne głośniki, które umilą czas relaksu w pokoju.

Mały salon, urządzony w ciekawym stylu

Nie masz dużo przestrzeni w pokoju, ale zależy Ci na stylowym wnętrzu? Meble do salonu nie muszą zajmować dużo miejsca. Możesz postawić na mniejszą sofę i niewielki stolik kawowy lub ławę. Telewizor może wisieć na ścianie. Wówczas zyskujesz przestrzeń na dodatkową półkę lub miejsce do przejścia.

Pamiętaj o subtelnych dodatkach. W niewielkich wnętrzach dobrze sprawdzają się lustra oraz obrazy. Nie zajmują cennej przestrzeni na podłodze, jednocześnie dodając uroku całemu pomieszczeniu. Dopasuj dekoracje do stylu pomieszczenia. Nie wybieraj wszystkich dodatków przypadkowo. Zastanów się, co chcesz zmieścić w szafkach i na półkach, a następnie poszukaj linii pasujących do siebie. W małym salonie można łatwo przesadzić z ilością ozdób, dlatego warto dobrać je już na samym początku urządzania wnętrza.

Klasyczny salon i stylowe meble

Klasyczny salon nie wymaga wielu zabiegów, żeby wyglądać stylowo. Postaw na standardową aranżację, z kwiatami i drewnem w roli głównej. Unikaj paneli lub pomieszania stylów architektonicznych w jednym pomieszczeniu. Jeżeli chcesz postawić na ciemne kolory, przełam je białymi dodatkami. W ten sposób sprawisz, że salon nie będzie przytłaczający. W Centrum Meblowe Dobrodzień znajdziesz wiele inspirujących elementów wyposażenia, które doskonale pasują do klasycznego, stylowego wnętrza.

Designerski salon

Designerski salon to hit ostatnich miesięcy. W pewnym stopniu łączy się z minimalizmem, ale pozwala na znacznie więcej ozdób. Złote dodatki oraz ciemne szkło to wyznaczniki tego stylu. Jeżeli chcesz urządzić ciekawe wnętrze z wykorzystaniem podobnych elementów, postaw na odcienie złota, szarości, biel oraz czerń. Zachowując wszystkie elementy w tych barwach, możesz osiągnąć spójne i eleganckie połączenie, które sprawdzi się w nowoczesnym mieszkaniu.

Pamiętaj, że stylowy salon to przede wszystkim dobrze przemyślane dodatki. Powinny być one dopasowane do wnętrza, a ich liczba nie może być przesadzona. Dlatego dobieraj je już na etapie wyboru mebli do wnętrza. Nie pozostawiaj tego na koniec, ponieważ możesz zgubić wizję, jaka powstała w Twojej wyobraźni podczas projektowania przestrzeni.

 

Kategoria: drzwi, meble

Author: trendy17.pl