Płyta laminowana biała – czy sprawdzi się w kuchni?

Wśród materiałów, które wykorzystywane są zarówno do wykończenia wnętrz oraz do produkcji mebli, bardzo często naszą uwagę może zwrócić płyta laminowana biała. To bardzo popularny odcień płyty, która może być stosowana jako fronty mebli lub okładziny ścienne, na przykład w kuchni lub w łazience. Warto zastanowić się nad tym, czym właściwie cechuje się ten materiał, który zaczyna być stosowany na szerszą skalę oraz nad tym, czy właściwie sprawdzi się w domowej kuchni?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czym jest taka płyta. Najczęściej powstaje ona z trzywarstwowej płyty wiórowej lub z klasycznej płyty MDF. Te surowce następnie pokrywane są laminatem, który nadaje im określonego koloru oraz nowych właściwości. Laminowana powłoka jest śliska oraz zyskuje cechy, bardzo pożądane w naszych domach. Przede wszystkim laminowane płyty są odporne na uszkodzenia, takie jak otarcia oraz na zabrudzenia. Śliska powłoka laminatu nie przyjmuje tak kurzu i brudu, dzięki czemu jest dużo łatwiejsza w pielęgnacji. Kolejnym atutem laminowanej płyty może być jej zwiększona odpornosć na działanie wilgoci.

Czy płytę laminowaną warto stosować w kuchni?

W domowej kuchni dla laminowanych płyt możemy znaleźć kilka opcji zastosowania. Oczywiście jedną z nich będzie wykończenie mebli kuchennych lub blatu kuchennego na wysoki połysk. Płyta laminowana spełni tu swoje zadanie, ponieważ będzie odporna na wilgoć oraz zabrudzenia, dzięki czemu dużo łatwiej będzie nam utrzymać kuchnię w czystości. W nowoczesnych i jasnych wnętrzach doskonale sprawdzają się białe płyty laminowane. Ze względu na swoją powłokę nie ulegają bardzo szybko zabrudzeniu oraz dobrze doświetlają całe pomieszczenie, zarówno w przypadku kuchni zamkniętej oraz tej otwartej na salon.

Alternatywnym zastosowaniem dla białej płyty laminowanej może być jej umieszczenie jako okładziny na ścianę, na przykład pomiędzy blatem kuchennym a szafkami wiszącymi. Bardzo często to przestrzeń, którą musimy zagospodarować. Zastanawiamy się wówczas, czy postawić na płytki ceramiczne, na szkło ozdobne, czy też na jakąś inną opcję. Najtańszą z nich oraz jednocześnie bardzo estetyczną i funkcjonalną może być właśnie umieszczenie na ścianie białej płyty laminowanej. Jeżeli weźmiemy pod uwagę właściwości płyt laminowanych oraz specyfikę użytkowania kuchni to według nas materiały te doskonale w niej się odnajdą. Te w białym kolorze to prawdziwy hit. Kuchnia.

Author: trendy17.pl